خوش‌تیپ باشید حتی اگر قد کوتاهید!

خوش تیپ بودن ربطی به سن و سال و قد و … ندارد. بعضی‌ها ذاتا خوش تیپ هستند.

خوش تیپی خانم های قد کوتاه

خانم‌های کوتاه قد مایلند طوری لباس بپوشند که کشیده و خوش اندام به نظر برسند و در چشم مخاطب بلند‌تر دیده شوند. اگر شما قد کوتاهی دارید، در ادامه با مطلب « اصول خوش تیپی خانم های قد کوتاه » مجله دلتا همراه باشید.

انتخاب کفش

حتما در مهمانی‌ها از کفش‌ پاشنه بلند استفاده کنید. البته باید مراقب باشید این کار آسیبی به کمر و زانو نرساند. چون برخی افراد نمی‌توانند به راحتی کفش پاشنه بلند بپوشند. حتی سعی کنید در محل کار یا مکان‌های عمومی هم از کفش با پاشنه‌ ۳ تا ۷ سانت استفاده کنید.

رنگ و مدل لباس

از لباس‌‌هایی که طرح‌‌های افقی دارند استفاده نکنید. این مدل لباس‌ها قد را کوتاه‌تر و اندام را درشت‌تر نشان می‌دهند. همچنین لباس‌های سرتاپا یک رنگ را برای ست لباس خود انتخاب کنید. استفاده از لباس‌ با طرح‌‌های عمودی و سرتاپا یک رنگ، قد را کشیده‌تر نشان می‌دهد.

کیف و اکسسوری

هیچ وقت کیف دستی با بند بلند را روی دوش نیندازید. کیف‌هایی با بند بلند، مناسب افراد قد بلند است و باعث می‌شود افراد کوتاه قد، کوتاه‌تر به نظر بیایند. انتخاب کیف‌های کوچک یا متوسط از اصول خوش تیپی خانم های قد کوتاه است.

گردنبند و گوشواره‌های ریز و کوتاه انتخاب کنید. معمولاً زنان کوتاه قد گردن بلندی ندارند و از این رو استفاده از گوشواره‌های بلند مناسب نیست. همچنین استفاده از گردنبند‌های بلند باعث می‌شود اندام کوتاه‌تر نشان داده شود.

اگر اهل بستن کمربند هستید و از آن استفاده می‌کنید، کمربند نازک انتخاب کنید. کمربند‌های پهن قد را کوتاه‌تر و اندام را پهن‌تر نشان می‌دهند، در صورتی که کمربند‌‌های نازک ظرافت خاصی به اندام می‌دهند.

خوش تیپی خانم های قد کوتاه اکسسوری

شال و روسری

از شال‌های خیلی بلند یا روسری‌های بزرگ استفاده نکنید. چون این دسته از شال و روسری قد را کوتاه‌تر نشان می‌دهد و نظر بیننده را به خود جلب می‌کند. همچنین شال یا روسری را خیلی آویزان نکنید. چون از لحاظ بصری روی قد تأثیر دارد و آن را کوتاه نشان می‌دهد. انتخاب شال و روسری با سایز متوسط یا کوچک، بهترین گزینه است.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر مطلب  «با زمستان هم‌رنگ شوید!» را در مجله مد مطالعه کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید