۱۰نکته برای مراقبت از کت و شلوار

۷- کت را بخارشویی کنید

اتو بخار، اتو و پرس کردن کت و شلوار مردانه از راه‌های مناسب برای دوری از چروک است. برخورد مستقیم اتوی آهنی با کت و شلوار می‌تواند به جنس آنها صدمه وارد کند و موجب کشیده شدن آن شود؛ پس سعی کنید از اتوی بخار استفاده کنید.

۸- کمتر از جیب کت استفاده کنید

قرار دادن وسایلی مانند سوئیچ اتومبیل، موبایل و کیف پول باعث کشیده شدن الیاف پارچه کت شده و شکل آن را خراب می‌کند. بنابراین بهتر است از یک کیف دستی مردانه مناسب برای حمل این وسایل استفاده کنید؛ همچنین هرگز کت و شلوار خود را با جیب‌های پر در کمد آویزان نکنید.

۹- قبل از استفاده آن را تمیز کنید

همیشه برای پاک کردن شوره‌های سر و لکه‌های خوراکی یا موی سر از روی کت‌، می توانید بعد از استفاده آن را روی قسمتی آویزان کرده و با شانه مخصوص آن را پاک کنید. این کار نه تنها موجب پاک شدن و تمیز شدن کت می‌شود، بلکه برای جنس پارچه هم خوب است.

۱۰- مراقبت بید خوردگی باشید

بید بدترین و خطرناک‌ترین حشره برای کت و شلوار مردانه است. بید علاوه بر خراب کردن جنس کت و شلوار و از بین بردن آن، باعث می‌شود کت و شلوار بدون استفاده بماند. چون تخم‌ریزی بید در جیب‌های کت یا شلوار باعث بدبو شدن و بدفرم شدن کت و شلوار می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نحوه ست کردن کت و شلوار مشکی و پیراهن “کت و شلوار مشکی و پیراهن مناسب آن” را مطالعه کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید