پدیکور کردن در خانه

پدیکور در خانه

شکل دادن به ناخن‌

ناخن های پا را با یک ناخن‌گیر تیز به اندازه‌ دلخواه کوتاه کنید. ضمنا انتهای ناخن را خیلی گرد نکنید، چون لبه‌های خیلی گرد مهم ترین علت فرو رفتن ناخن در گوشت است.

مطمئن باشید ناخن‌ها کاملا خشک شده و سپس آنها را به صورت صاف با کمی گردی در کناره‌ها در یک جهت سوهان بکشید تا از شکافتن لایه‌های پروتئینی که ناخن‌ها را می‌سازد، جلوگیری کنید.

لاک زدن

لاک زدن

یک فوم جدا کننده‌ انگشت پا بین انگشتان بگذارید. یک لایه لاک پایه روی انگشتان بزنید.

با پنبه، چربی را از ناخن‌ها پاک کنید. این کار باعث می‌شود لاک به ناخن جذب شود. چه بخواهید به ناخن‌های پا رنگ بدهید چه نه، حتما از یک لاک پایه‌ مغذی استفاده کنید تا از ضعیف شدن و شکستن آنها جلوگیری شود.

دو لایه‌ نازک از لاک دلخواه روی ناخن‌ها بزنید. اگر ناخن‌های خیلی مات می‌خواهید، مقدار زیادی لاک را یک دفعه به آنها نزنید؛ به جای آن چند لایه‌ بیشتر بزنید. بگذارید هر لایه کاملا خشک شود. وقتی لاک رنگی کاملا خشک شد، با یک لایه رویی کار را به انجام برسانید.

اگر ناخن‌های براق کلاسیک می‌خواهید، از یک لایه‌ رویی براق استفاده کنید. بهتر است از یک لاک رویی مات یا سه بعدی برای یک پدیکور جذاب استفاده کنید. یک پوشش رویی، لاک را از پریدن محافظت کرده و آن را برای هفته‌ها زیبا نگه می‌دارد.

آلودگی ها را پاک کنید

با استفاده از قلم لاک پاک‌کن یا یک برس کوچک طراحی ناخن آغشته به لاک پاک‌کن، لکه‌های لاک را از روی انگشتان پاک کنید. این نکته برای داشتن پدیکور عالی کلیدی است.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با اصول فرنچ خانگی “فرنچ ناخن در خانه” را مطالعه کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید