ریمل و آرایش چشم

ریمل انواع مختلفی مانند حجم دهنده مژه‌ها، بلند کننده طول مژه، خرده مژه‌دار و فر کننده دارد. نکته مهم در انتخاب این محصول، حالتی است که با آن می‌خواهید روی چشم‌ها ایجاد کنید.

حجم دهنده مژه

ریمل‌های حجم دهنده برای مژه‌های نازک و ضعیف مناسب است و برس‌های پرپشت و پهنی دارد. ماده این ریمل‌ها از دیگر انواع آن غلیظ‌تر است و با یک حرکت، مژه‌ها را پر پشت‌تر و پر حجم‌تر نشان می‌دهد. با استفاده از این نوع می‌توانید مژه هایی پر پشت و یکدست داشته باشید.

بلند کننده طول مژه

ریمل‌های بلند کننده مناسب مژه‌های کوتاه است. برس‌های این نوع مانند شانه است و با الیاف چسبنده‌ای که دارد، به راحتی مژه‌ها را بلند می‌کند. همچنین بدون نگرانی از ایجاد حجم اضافی می‌توان از این نوع ریمل به دفعات استفاده کرد.

انواع ریمل

خرده مژه‌دار

این نوع ریمل به دلیل دارا بودن الیافی ریز و حجم‌دار، عنوان خرده مژه‌دار را گرفته و برای مژه‌های کم‌پشت استفاده می‌شود. ریمل خرده مژه‌دار خاصیت حجم دهندگی و بلند کنندگی را همزمان دارد. خرده مژه‌ها در امتداد مژه می‌چسبد و با حجم و غلظت خود، حالتی حجیم و بلند به مژه‌ها می‌دهد.

فر کننده

برس این ریملها منحنی است و با دارا بودن رزین یا پلیمر در فرمولاسیون خود، فر طبیعی و موقت در مژه‌ها ایجاد و آنها را به حالتی خوش فرم و برگشته تبدیل می‌کند.

استفاده از ریمل در انواع آرایش چشم

در آرایش معمولا سه حالت کلی برای فرم دادن به چشم ها وجود دارد :

حالت گرد

برای ایجاد این حالت باید از ریمل در تمام مژه به یک اندازه استفاده شود تا چشم‌ها فرم گرد بگیرد.

حالت کشیده

برای ایجاد این حالت در یک سوم گوشه خارجی چشم، حجم بیشتری از ریمل استفاده کنید تا چشم کشیده‌تر نشان داده شود.

حالت گربه‌ای

برای ایجاد این حالت در دو سوم خارجی چشم‌ها، میزان بیشتری از این محصول استفاده کنید تا علاوه بر حالت کشیده، فرم رو به بالا و شاداب در چشم‌ها ایجاد شود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با انواع خط چشم در آرایش صورت ” انواع خط چشم” را مطالعه کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید