ترفندهای آرایشی و زیبایی

خط چشم قدیمی یا جدید را دوباره احیا کنید

یک فندک بردارید و نوک مداد را برای یک یا دو ثانیه در شعله‌ فندک نگه دارید. سپس آن را فوت کرده و قبل از استفاده چند ثانیه صبر کنید تا زیاد داغ نباشد. حالا نرم‌تر از همیشه می‌توانید از آن استفاده کنید.

سفت کردن منافذ پوست

فرو کردن صورت در آب یخ یکی از ترفندهای آرایشی است که می‌تواند برای صورت‌های خسته و بی‌رنگ و رو بسیار مفید باشد. برای این کار، یک کاسه را با آب سرد و قطعات یخ پر کنید و صورت خود را در آن فرو برده و ۸ تا ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید.

ترفندهای آرایشی جالب

چشمانی بدون پف در ۱۰ دقیقه

کیسه‌های چای فقط تشنگی را برطرف نمی‌کنند، بلکه به خاطر خواص ضد محرکی که دارند، می‌توانند به چشمهای خسته کمک کنند.

دو عدد چای کیسه‌ای را ۳ دقیقه در آب داغ بگذارید. سپس آنها را در یخچال گذاشته تا سرد شوند. هر کیسه‌ چای را ۱۰ دقیقه روی یک چشم بگذارید تا پف آنها از بین برود.

ماسک صورت خانگی

سرکه سیب می‌تواند به عنوان یک ماسک عالی که به درمان آکنه کمک می‌کند، عمل کند.

برای تهیه ماسک سرکه، مخلوطی به تناسب یک بخش سرکه سیب و چهار بخش آب درست کنید. شب‌ها پوست را پس از پاک کردن، با آن شستشو دهید.

شاداب کردن موهای ظریف و نازک

روغن ‌زیتون یک مرطوب کننده‌ عالی است و می‌تواند موهای مرده و نازک را با طراوت کند.

نصف فنجان روغن ‌زیتون را ۱۰ ثانیه در ماکروفر بگذارید؛ سپس آن را روی موها بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. پس از این مدت، موها را شامپو بزنید. در آخر موهای شما نرم‌تر و درخشان‌تر می‌شوند.

ترفندهای آرایشی قدیمی

برداشتن پوست مرده

ساخت اسکراب خانگی با شکر، یکی از ترفندهای آرایشی جذاب است.

برای ساخت این لایه‌بردار، به تناسب دو بخش شکر را با یک بخش روغن نارگیل یا زیتون مخلوط کرده و آن را به نرمی روی صورت مالش دهید؛ سپس با آب گرم آبکشی کنید. از این ترکیب می‌توانید برای درمان لب‌های ترک خورده و خشک هم استفاده کنید.

به پوست خشک آبرسانی کنید

یک آووکادو را له کرده و آن را در سراسر پوست صورت پخش کنید. بگذارید برای بیست دقیقه یا بیشتر روی پوست بماند؛ سپس با آب گرم آبکشی کنید. با این کار، پوست صورت نرم و صاف می‌شود.

مو را طبیعی روشن کنید

یکی از ترفندهای آرایشی جالب در گذشته، استفاده از آبلیمو برای روشن کردن مو بود.

آب ۴ عدد لیموترش را بگیرید و با یک سوم فنجان آب در یک بطری اسپری مخلوط کنید. آن را روی موها اسپری کرده، مدت ۴۵ دقیقه در نور خورشید قرار بگیرید. سپس مو را به طور کامل آبکشی و از نرم کننده استفاده کنید. موهای شما دو درجه روشن‌تر می‌شود. این کار روی موهای بلوند یا خرمایی روشن، بهترین نتیجه را دارد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با اصول اصلاح ابرو “اصلاح ابرو در خانه” را مطالعه کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید