انواع مدل ریش

ریش کامل

ریش کامل

کلاسیک‌ترین نوع ریش، ریش کامل است. وقتی به ریش کامل فکر می‌کنید، اولین چیزی که به ذهن می‌آید بابا نوئل است! ریش کامل، ریشی است که کاملا رشد کرده و بلند شده و شامل سبیل و خط ریش کامل هم است. این نوع ریش، صورت را کامل می‌پوشاند و مناسب افرادی است که به هر دلیلی می‌خواهند پوشش کامل داشته باشند.

ریشی که در حال حاضر مد روز است، ریش کاملی است که به خوبی تر و تمیز شده باشد.

ریش بزی

ریش بزی

ریش بزی هم سبک محبوب دیگری بین آقایان است. یک ریش بزی شامل ته ریشی روی چانه و شبیه به ریش بز است که به همین جهت این نام را گرفته است. همچنین ریشی که زیر لب به صورت عمودی در آمده و تا چانه کشیده شده، نوع دیگری ریش بزی است. ریش ون دایک، مدل ریش دیگری است که همان ریش بزی با سبیل است.

ته ریش

ته ریش

ته ریش متداول‌ترین نوع ریش بین آقایان است. معمولا آقایانی که ریش خود را می‌تراشند، بین هر بار اصلاح پس از گذشت یکی دو روز از اصلاح اول، ته ریششان در می‌آید. برخی از آقایان، ریششان را در همین حد نگه داشته و نه می‌تراشند و نه بلند می‌کنند.

ریش خطی

این مدل ریش، ریشی است که روی خط فک و چانه امتداد پیدا کرده و دیگر سبیل ندارد. ظاهر این نوع ریش دقیقا مانند این است که انگار بند کلاه ایمنی را بسته‌اید!

ریش رویال

ریش رویال، ریش تیزی است که از امپراتوری دوم فرانسه شهرت پیدا کرد که البته امروزه آنچنان متداول نیست.

البته بدیهی است که مدل‌های ریش متعدد دیگری علاوه بر مدل‌های یاد شده وجود دارد که معمولا برگرفته از مدل‌های مذکور هستند. به عنوان مثال، ریش پروفسوری همان ریش بزی است؛ با این تفاوت که سبیلی دارد که متصل به ریش چانه است.

از طرفی هر مدل ریشی می‌تواند سبک‌های مختلف داشته باشد؛، به این صورت که با دستکاری ضخامت‌ها یا طول ریش، شکلی متفاوت به خود بگیرد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با اصول خوش تیپی مردان “آقایان خوش تیپ اینگونه‌اند” را مطالعه کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید