پاورپوینت · دسامبر 26, 2023 0

پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته 💯

پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته

 

دانلود پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته بررسی زباله ثروتی ناشناخته پاورپوینت جامع و کامل زباله ثروتی ناشناخته کاملترین پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته پکیج پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته مقاله زباله ثروتی ناشناخته تحقیق زباله ثروتی ناشناخته

 

پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته

پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته

دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 2.284 مگا بایت
تعداد صفحات 24
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 24 صفحه

زباله ثروتی ناشناخته “بخورید، بیاشامید ولی اسراف نكنید. ( قرآن كریم )”
زباله مواد زائد جامد که به اختصار زباله نامیده می شوند ،هم اکنون در چهار چوب برنامه های زیست محیطی اهمیت ویژه ای یافته اند. انسان وسایر موجودات کره زمین زباله ساز هستند وسلامتی آنان به کنترل این ماده بستگی دارد .که در این راستا هر روز شاهد پیدایش روشهای نوینی در عرصه ساماندهی مواد زائد جامد هستیم.
فرآیند تولید زباله که خود ناشی از فعالیت انسان شهرنشین مصرف ‌کننده است و هر روز نیز او را به مصرف بیشتر ترغیب می‌کنند، جزء لاینفک زندگی است. بطوری که بطور متوسط هر انسان شهرنشین روزانه نیم کیلوگرم زباله تولید می‌کند و چنانچه جمعیت شهرنشین کشور را سی میلیون نفر تخمین زنیم، روزانه معادل پانزده هزار تن زباله تولید می‌شود که دفع این حجم عظیم زباله ، چنانچه بطور اصولی و بهداشتی انجام نشود، معضلات جبران ناپذیر زیست محیطی را بدنبال خواهد داشت. از سوی دیگر چنانچه با دیدگاه
مثبت به زباله بنگریم و عبارت
طلای کثیف بر آن نهیم، زباله
ماده‌ای است ارزشمند و قابل
بازیافت.
انواع پسماند پسماند یا زباله به مواد جامد، مایع و گاز( غیر از فاضلاب) گفته می شود كه بطور مستقیم یا غیر مستقیم حاصل فعالیت انسان بوده و از نظر تولید كنــنده زاید تلقی می گردد. پسماندها به پنج گروه تقسیم می شوند:
1- پسماندهای عادی:به پسماندهایی گفته می شود كه به صورت معمول از فعالیت های روزمره انسان ها در شهرها، روستاها و خارج از آْنها تولید می شود. از قبیل زباله های خانگی و نخاله های ساختمانی.
2- پسماندهای پزشكی :به كلیه پسماندهای عفونی و زیان آور ناشی از بیمارستانها، مراكز بهداشتی، درمانی، آزمایشگاههای تخصصی طبی و سایر مراكز مشابه گفته می شود.
3- پسماندهای ویژه:به كلیه پسماندهایی گفته می شود كه به دلیل بالا بودن حداقل یكی از خواص خطرناك از قبیل سمی بودن، بیماری زایی، قابلیت انفجار یا اشتعال، خورندگی و مشابه آن به مراقبت ویژه نیاز داشته باشد.
4- پسماندهای كشاورزی:به پسماندهایناشی از فعالیت های تولیدی در بخش كشاورزی گفته می شود از قبیل فضولات، لاشه حیوانات، محصولات كشاورزی فاسد یا غیر قابل مصرف.
5- پسماندهای صنعتی:به كلیه پسماندهای ناشی از فعالیت های صنعتی و معدنی، پسماندهای پالایشگاهی، صنایع گاز، نفت و پتروشیمی و نیروگاهی و امثال آن گفته می شود از قبیل براده ها، سرریزها و لجن های صنعتی.
نخاله های ساختمانی دفع این مواد علاوه بر مسائل اقتصادی باعث آلودگی های زیست محیطی نیز می شود. بنابراین بازیافت این مواد از جنبه های زیست محیطی و اقتصادی حائز اهمیت است. مواد زائد جامدی که از تغییر وضع ، تعمیر و از نو بنا کردن سازه ها از قبیل راهها یا ساختمان های مسکونی و تجاری در شهرها حاصل می شود، در اصطلاح نخاله های ساختمانی نامیده می شود.
شیرابه زباله از هر تن زباله ۴۰۰ تا ۶۰۰ لیتر شیرابه خارج می‌شود‌ که می‌تواند‌ تاثیر خطرناکی روی آب و خاک د‌اشته باشد‌ و محل‌های د‌فن زباله هر روز گسترش بیشتری پید‌ا می‌کنند‌. اگر تولید‌ زباله به همین ترتیب اد‌امه د‌اشته باشد‌، مد‌ت زیاد‌ی طول نخواهد‌ کشید‌ که تمام اراضی اطراف شهرها پر از زباله شد‌ه و محلی برای د‌فن زباله باقی نخواهد‌ ماند‌. بازگشت به طبیعت د‌ر مورد‌ بسیاری از مواد‌ موجود‌ د‌ر زباله به طول می‌انجامد‌ و این مواد‌، سال‌ها باعث آلود‌گی و آسیب به محیط زیست می‌شوند‌. روش های دفع زباله کمپوست کودی است که از بازیافت مواد ارگانیک (مواد زائدی که ازگیاهان و حیوانات برجای می‌مانند) به دست می‌آید.
ازکمپوست (Compost) در باغبانی و کشاورزی به عنوان تقویت‌کننده خاک استفاده می‌شود.
کمپوست یکی از بهترین کودهای گیاهی و تقویت‌کننده‌های طبیعی خاک است و می‌تواند جایگزین خوبی برای کودهای تجاری شود. مهمترین حسن این کود، ارزان بودن آن است. شما می‌توانید بدون پرداخت حتی یک ریال آن را در خانه‌تان تولید کنید.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

✔️  بهترین کیفیت 💯 از 💯
✔️  پشتیبانی 24 ساعته
✔️  مناسب ترین قیمت

◀️  فروشگاه فایل سیدا

 

دانلود پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته