فنی و مهندسی · دسامبر 25, 2023 0

گزارش کاراموزی شركت تكنو زیست 💯

گزارش کاراموزی شركت تكنو زیست

 

گزارش کاراموزی شركت تكنو زیست در 90 صفحه ورد قابل ویرایش

 

گزارش کاراموزی شركت تكنو زیست

گزارش کاراموزی شركت تكنو زیست

دسته بندی فنی و مهندسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 3.196 مگا بایت
تعداد صفحات 90
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

گزارش کاراموزی شركت تكنو زیست در 90 صفحه ورد قابل ویرایش

فهرست مطالب

عنوان صفحه

آشنایی با مكان كار آموزی ………………………………………… 1

تست سیستم های تهویه مطبوع…………………………………… 2

دماهای طرح متداول ……………………………………………………. 8

الزامات هوای تازه……………………………………………………….. 11

پاكسازی هوا……………………………………………………………….. 12

حركت و سرعت مجاز هوا در سرمایش تبخیری ……….. 13

شرایط قابل توصیه برای داخل در تابستان ………………… 16

برج های خنك كن……………………………………………………… 21

بازرسی منظم برج خنك كن ……………………………………… 27

آشنایی با انوع دستگاهها و سیستم های تبخیری ……… 29

انتخاب برج خنك كن پر بازده بر مبنای رنج یا پروچ ….. 36

گرمای محسوس و نهان …………………………………………… 43

تاملی بر مفهوم اندازه بهینه شهر……………………………….. 45

سرمایش مفید و آسایش …………………………………………. 52

اصول تهویه مطبوع ………………………………………………….. 56

چك لیست راه اندازی برج خنك كن…………………………. 58

انتخاب سیستم تهویه مطبوع …………………………………… 60

كمپرسورهای تبرید …………………………………………………..61

كمپرسورهای مارپیچی …………………………………………….. 64

مزایای كمپرسورهای مارپیچی………………………………… 77

آنالیز و مقایسه سیستم های تبرید …………………………. 83

تصفیه آب برج خنك كن ……………………………………… 88

آشنایی با مكان كار آموزی :

شركت تكنو زیست یكی از اولین شركتهای فعال در زمینه تاسیسات به ویژه آب و فاضلاب می باشد كه از نظر رده بندی پیمانكاری جز چهار شركت اول طرف قرارداد با وزارت نیرو می باشد . در ضمن این شركت در عرصه های دیگر مانند تهویه مطبوع و سیستم های سرمایش و گرمایش نیز فعالیت دارد.

تست سیستمهای تهویه مطبوع

سنجش دما و رطوبت

دما

هدف از ایجاد یك سیستم تهویة مطبوع در وهلة اول تغییر دما و رساندن آن به میزان دلخواه است . این حد بسته به شرایط اقلیمی و بیولوژیكی و سلیقة شخصی متفاوت و بین 15+ تا C 0 30+ در نظر گرفته می شود . در شرایط خاص ( غیر از محیط كار و زندكی ) مانند سردخانه ها یا گرمخانه ها این دما می تواند در هر بارة دیكر تغییر كند . سیستمهای تهویة مطبوع یا تغییر دما ( گرم یا سرد كردن ) و انتقال هوا از سیستم به محیط این تغییر درجه حرارت را سبب می شوند .

· تعریف

دما یك بارامتر فیزیكی است كه به قدری ملموس و قابل حس می باشد كه نیاز به تعریف ندارد . ولی حد یخ زدن و بخار شدن آب خالص در فشار بارومتریك سطح دریا به عنوان شاخص ارزیابی و واحد گذاری درجه حرارت به كار می رود . دما در واحد درجه سانتی كراد ، درجه فارنهایت و كلوین سنجیده می شود و جهت اندازه گیری آن روشهای كوناكونی مانند تغییر حجم ، روش مقاومتی ، ترموكوبل ، مادون قرمز و كریستالی موجود است .

همانگونه كه در دماسنجهای جیوه ای و الكلی مشاهده می شود تغییر حجم جیوه یا الكل موجود در یك لولة شیشه ای مدرج قابل قرائت می باشد . به دلیل شكننده بودن ، محدودة اندازه گیری محدود و دقت ناكافی ، استفاده از این وسایل منسوخ شده است . روش مقاومتی از دقیق ترین روشهای سنجش دما است كه مقاومت احساسگر با تغییر دما به صورت خطی تغییر كرده و با سنجش مقاومت الكتریكی به صورت مستقیم یا توسط مدار الكترونیكی بل ، میزان درجه حرارت قابل سنجش است . آلیازهای بلاتین یا نیكل از متداول ترین احساسگرهای درجه حرارت مقاومتی هستند ( مانند P : 100 ) كه دارای محدودة اندازه كیری 100- تا C 0 600+ و دقت 2/0 + تا C 0 4/0 می باشند . ترموكوبل از دو فلز غیر همجنس تشكیل شده است كه با تغییر درجه حرارت میزان تبادل الكترونی آنها در نقطه بیوند تغییر می كند . این تبادل الكترون سبب ایجاد ولتازی ( در حد میلی ولت ) قابل اندازه كیری و متناسب با درجه حرارت می شود . بسته به جنس این دو تركیب فلزی ، نوع ترموكوبل ، حساسیت آن و در نتیجه كاربرد آن متفاوت است . از ترموكوبلها بیشتر برای سنجش دماهای بالا ( حتی تا C 0 1500 ) استفاده می شود . در سیستمهای تهویه مطبوع ترموكبل نوع آ. كه از دو فلز آهن و مس – نیكل ساخته شده است بیشترین كاربرد را دارد كه با دقت 4/0+ تا C 0 0/1 دما را در بازة 50- تا C 0 750+ اندازه كیری می كند . احساسكرهای مادون قرمز نسل جدیدی از ادوات سنجش دما می باشند كه میزان دما را به صورت بدون تماس اندازه كیری می كنند . این روش فقط برای سنجش دمای سطوح و مواد به كار می رود و برای سنجش دمای هوا كاربرد ندارد .

آقای فرد و تینمایر كه قبلاً در بخش تبرید شركت كروشل مشغول به كار بود ، در سال 1915 یك شركت مستقل در شیكاكو تأسیس كرد . این شركت مشغول تولید كمبرسورهای افقی و دو مرحله ای دی اكسید كربنی شد . این شركت بس از تحلیل بازار دی اكسیدكربن در سال 1930 تبدیل به یك بیمانكار تهویه مطبوع شد كه بعدها توسط بسرانش تا سال ها اداره می شد . شركت و لقب لیفده در اواخر قرن نوزدهم و سال های آغازین قرن بیستم به دلیل كاهش دستكاههای دی اكسیدكربنی به تولید كمبرسورهای آمونیاكی روآورد . فعالیت اصلی آنها ، تولید سیستم های آمونیاكی برای نوشابه سازی ها و دیكر كاربردهای سردخانه ای بوده است .

از سایر شركت هایی كه به ساخت ىستكاه های دی اكسید كربنی می برداختند ، می توان به شركت كربن دیل و آمریكن كربنیك اشارد كرد .

دی اكسیدكربن – مبردایمن

شركت كروشل در اواخر 1890 ،

شركت های بیشرو

در سال 1897 شركت كروشل ، برای ساخت كمبرسورهای دی اكسیدكربنی شعبه ای مستقل را در شیكاكو تأسیس كرد و نام آن را شركت دستكاه های یخ سازی كروشل نهاد . این شركت به تولید گمبرسور ، كندانسور ، كولر های آبی و آب نمك ، دی اكسید كربن برفشار و شیرآلات و اتصالات مربوطه می برداخت . این شركت در سال 1942 با شركت تبرید برانشویك ، كه به تولید كمبرسورهای آمونیاكی و متعلقات آنها دمای تر محلی مؤثر را به اندازه ی یك یا دو درجه بایین بیاورند .

دامنه ی جغرافیایی ایران و امكان استفاده از سرمایش تبخیری با استفاده از آمارهای هواشناسی بویزه استفاده اؤ جداول كتاب بهنه بندی اقلیمی ایران براحتی می توان نتیجه كیری كرد كه در اكثر نقاط ایران می توان از سرمایش تبخیری برای ایجاد آسایش در فضاهای داخل یا خارج استفاده كرد .

شرایط قابل توصیه برای داخل در تابستان

سلایق آسایشی بستگی به جنس ، سن ، موقعیت جغرافیایی و مدت زمان قرار گرفتن در محیط دارد . بنابراین ، زنان دماهایی حدود F 0 1 ( C 0 6/0 ) گرم تر را نسبت به مردان ترجیح م دهند .

ساكنان مناطق كویری ، گرمسیری ، و مناطق زیر استوایی دماهای نسبتاً گرم تری را ترجیح می دهند و كوه نشینان خنك تری .

افرادی كه مداوماً در یك محیط قرار دارند ، F 0 1 ( C 0 6/0 ) خنك تر را نسبت به آنانی كه 30 دقیقه یا كمتر در جایی ساكن می شوند ترجیح می دهند در نتیجه می بینیم كه كارمندان فروشگاه ها بیشتر از خریداران هوای خنك تری را می طلبند .

از آنجا كه فراهم كردن شرایط بهینه در آب و هوایی كه اطلاعات نزدیك به آن منطقه ثبت شده اند بسیار گران تمام می شود . اكثر مهندسان و تهیه كنندگان دستگاه سطح آسایش را كه رضایت تجاری از آن بتوان داشت درنظر می كیرند كه قدری گرم تر از ایده آل در آن شرایط آب و هوایی است با این دانسته كه در تمام روزهای دیكر دستگاه نصب شده رضایت را فراهم می كند .

تعدیلات برای گرمای تابشی

داده های آسایش باید برای شرایط گرمای تابشی نیز تعدیل و تنظیم كرد . زیر اندازه گیری آن مشكل است . شدت كرمای تابشی معمولاً برحسب دمای تابشی متوسط ( MRT ) اندازه گیری می شود كه میانگین دمای سطح دیوارهای سقف ، كف ، شیشه ها ، بارتیشن ها و … محیط است برحسب درجه F 0 یا C 0 .

امروز اندازه گیری نیاز به دستكاه و تخصص ویزه دكران دارد . همجنین اثرات آن محل به محل متغیر است . زیرا با مربع آن ( توان 2 ) فاصله از دیوارها ، بنجره ها ، تجهیزات و سقف های كرم و حتی بین افراد به ویزه در كلاس های درس ، تئاتر ، سالن اجتماعات و فروشكاه های شلوغ فرق می كند .

اكر دستگاه های ارزان قیمت تر قابل حمل رادیومتر در دسترس باشند می توان چیز بیشتری به دست آورد و فهمید .

در ET 75 افزایش F 0 1 یا C 0 1 در MRT تقریباً قدری بیشتر از F 0 1 یا C 0 1 افزایش در درجه ET حباب خشك هواست . در عمل ، برای هر درجه كه MRT از دمای حباب خشك اتاق تفاوت كند .متخصصان توصیه می كنند كه دمای هوا به همان نسبت برابر تغییر می كند . اما اگر هوای اتاق به سرعت عوض شود ، مثلاً در سرمایش تبخیری مستقیم ، این تنظیمات و تعدیلات ساده تر است زیرا گردش و اغتشاش هوا به هوا بیش از یك درجه در اینجا ممكن است چند درجه MRT را جبران كند .

رطوبت های نسبی مجاز

نظریه های اولیه بر این عقیده اند كه برای آسایش نیاز به 30 تا 70 درصد رطوبت است . اما تجربه های میدانی نشان داده اند كه این محدوده وسیع تر است . اكثر متخصصان امروزه اعتقاد دارند كه رطوبت های نسبی تا 100 درصد نیز در جایی كه دمای هوا و سرعت یا حركت هوا با خطوط دمای مؤثر همراهی دارند مجاز است . بنابراین عموماً غالب مقادیر رطوبت كه همراه با دما و سرعت های مربوطة هوا باشند می تواند برای اكثر افراد آسایش به همراه آورد .

همان طور كه اشاره شد ، رطوبت های ساكن در فضای بسته بالاتر از rh 70% باعث به وجود آمدن كبك و زنك در فولادحفاظت نشده می كردد . به همین شكل هوای زیاد خشك باعث خشكی مجاری تنفسی ، ترك خوردن بوست و ترك خوردن و كج شدن مبلمان جوبی و غیره می شود و تولید الكتریسیته ساكن را افزایش می دهد . بنابراین دامنه ی 20 تا 70 درصدی در عمل اتفاده می شود اگر آسایش زیاد درنظر نباشد .

نکته هایی کاربردی درموردبرج خنک کن

وظیفه ی یک برج خنک کن باز ، جذب گرما از یک فرآیند ودفع آن به فضای اتمسفر است که اساساً این دفع از راه تبخیر انجام می گیرد از آنجایی که آب شرکت کننده در فرآیند خنک سازی درمدار برج خنک کن سیر کوله می شود ، به علت تبخیر تدریجی آب ، غلظت مواد معدنی در آن افزایش می یابد وقتی که غلظت مواد معدنی به اندازه ی دو برابر مقدار اولیه شد ، گفته می شود که آب حاوی دو سیکل غلظت می باشد . هنگامی که غلظت مواد معدنی در آب به سه برابر مقدار اولیه رسید ، آنگاه دارای سه سیکل غلظت می باشد .

✔️  بهترین کیفیت 💯 از 💯
✔️  پشتیبانی 24 ساعته
✔️  مناسب ترین قیمت

◀️  فروشگاه فایل سیدا

 

دانلود گزارش کاراموزی شركت تكنو زیست