مکانیک · دسامبر 25, 2023 0

گزارش کاراموزی شرح دستگاه تعویض بادامك، پیرو، فنر 💯

گزارش کاراموزی شرح دستگاه تعویض بادامك، پیرو، فنر

 

گزارش کاراموزی شرح دستگاه تعویض بادامك، پیرو، فنر در 11 صفحه ورد قابل ویرایش

 

گزارش کاراموزی شرح دستگاه تعویض بادامك، پیرو، فنر

گزارش کاراموزی شرح دستگاه تعویض بادامك، پیرو، فنر

دسته بندی مکانیک
فرمت فایل doc
حجم فایل 10 کیلو بایت
تعداد صفحات 11
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

گزارش کاراموزی شرح دستگاه تعویض بادامك، پیرو، فنر در 11 صفحه ورد قابل ویرایش

3-1 – شرح دستگاه

تصویر شما تیكى از دستگاه در شكل بالا نشان داده شده است یك موتور الكتریكى شنت d.c به مشخصات rpm 475 و قدرت hp 3/1 بادامك c و 1 با قدرت قابل كنترل مى چرخاند شافت خروجى از موتور مستقیما” با یك كوپینگ ارتجاعى G به شافت دیگرى ( A ) متصل مى شود .

فلایویل كه بر روى شافت A قرار دارد ، نوسات ناشى از تغییر سرعت و كشتاورهاى متغییر موتور براى بلند شدن پیرو را كاهش مى دهد . بادامك در انتهاى شافت بوسیله دو مهره بر روى آن محكم مى گردد پیروها از دو نوع تخت و غلتكى هستند و در انتهاى میله عمودى قرار مى گیرند . سوراخى در بالاى این میله وجود دارد كه در انتهاى این سوراخ یك ساچمه فولادى قرار مى گیرد . این ساچمه در جاى خود بوسیله میله دومى كه فنر S وزنه هایى كه كم و زیاد مى شوند بر روى آن تكیه دارند ثابت تكه داشته مى شود . وجود ساچمه فولادى به ما این اطمینان را میدهد كه فقط یك نیروى محورى به میله بالایى منتقل شود .

موقعیت فنرها بوسیله مهره اى در میله بالایى تغییر مى كند و مقادیر نیروهاى متناوب فنرها بر روى پیرو بادامك با این مهره تنظیم مى شوند . كف فنر سطح بالایى در روى مقطع میله كه بر روى دو ستون صفحه اصلى دستگاه قرار دارند ، قرار مى گیرند .

سرعت شافت بادامك بوسیله یك سرعت سطح الكترونیكى تعیین مى شود موتور و قطعات شافت بادامك بر روى یك بدنه جفت قرار دارند كه این بدنه

مرحله سوم : با اضافه كردن 1500 گرم با همان فشردگى

5-1 – تعویض بادامك ، پیرو ، فنر

با باز كردن مهره سر شافت و كم كردن فشار پیرو روى بادامك را بیرون آورده تعویض نمائید .

براى تعویض پیرو دو مهره ستون عمودى نگه دارنده بالاى فنر را باز كرده و سینوان در این حالت فنر را نیز تعویض كرد . سپس با استفاده از آچار آلن میله راهنما باز شده و سینوان پیروى جدید را جایگزین پیرو قبلى نموده براى بستن مجدد عكس مراحل بالا را انجام دهید .

توجه : 1 – ساچمه با گلوله فلزى كه داخل پیرو است حتما” در سر جاى خود قرار داده شود .

2- بادامك و پیرو در هر حالت با یكدیگر تماس داشته باشند ، اگر این تماس وجود نداشته باشد جوابهاى آزمایش اشتباه خواهد شد .

2- تئورى

تئورى كامل بادامك در كتابهاى درسى كاملا” تشریح شده و در اینجا در مورد بادامكها و پیروهایى بحث خواهد شد كه در این آزمایش مورد استفاده قرار خواهند گرفت .

این جزئیات شامل جابجایى پیرو ، سرعت و شتاب آن خواهد بود با استفاده از شتاب اندازه گیرى شده سیتران نیروى دینامیكى وارد بر پیرو و فنر نگهدارنده را محاسبه كرد .

1-3 – بادامك مماسى با پیرو غلتكى

الف – غلتك در تماس با جناح بادامك : فرض كنیم كه R شعاع دایر اصلى ، شعاع دایره دماغه بادامك ، RG شعاع غلتك ، d مركز غلتك و بادامك و پیرو غلتكى در تماس با جناح AB مطابق شكل زیر باشد .

✔️  بهترین کیفیت 💯 از 💯
✔️  پشتیبانی 24 ساعته
✔️  مناسب ترین قیمت

◀️  فروشگاه فایل سیدا

 

دانلود گزارش کاراموزی شرح دستگاه تعویض بادامك، پیرو، فنر