برق · دسامبر 25, 2023 0

گزارش کاراموزی اداره برق قسمت خدمات مشتركین شهرستان ابهر 💯

گزارش کاراموزی اداره برق قسمت خدمات مشتركین شهرستان ابهر

 

گزارش کاراموزی اداره برق قسمت خدمات مشتركین شهرستان ابهر در 55 صفحه ورد قابل ویرایش

 

گزارش کاراموزی اداره برق قسمت خدمات مشتركین شهرستان ابهر

گزارش کاراموزی اداره برق قسمت خدمات مشتركین شهرستان ابهر

دسته بندی برق
فرمت فایل doc
حجم فایل 726 کیلو بایت
تعداد صفحات 55
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

گزارش کاراموزی اداره برق قسمت خدمات مشتركین شهرستان ابهر در 55 صفحه ورد قابل ویرایش

فهرست مطالب

عنوان شماره صفحه

مقدمه 5

فصل اول – تاریخچه

– تاریخچه برق ابهر 8

– تاریخچه کامپیوتری برق ابهر 9

– مفاهیم ابتدائی واصطلاحاتی برق ابهر 10

فصل دوم – نمودارها

– چارت سازمانی اداره برق ابهر 13

– تشریح چا رت سازمانی برق ابهر 15

– نمودار جریان داده ها 18

– تشریح نمودار جریان داده ها 19

– علائم و کد های فنی مورد استفاده در شرکت توزیع برق زنجان 20

– فلو چارت سیستم 21

فصل سوم- تشریح بخش بایگانی 23

فصل چهارم – قسمت خدمات مشترکین

– اهم خدمات قابل ارائه به مشترکین 31

– فروش انشعاب 31

– نیرو رسانی 31

– نحوه ی محاسبه صورت حساب برق مشترکین خانگی 31

– نحوه ی انجام اصلاحات فیش برق 33

1 – اصلاح فیشهای مصارف عادی

2 – اصلاح فیشهای دیماندی

– تست لوازم اندازه گیری مشترکین 34

– تقلیل یا افزایش قدرت دائمی 34

– تغییر نام 35

– قبول مشترک 36

فصل پنجم – تشریح نرم افزار قسمت خدمات مشتركین 37

فصل ششم – تعرفه

– شرایط اختصاصی تعرفه های برق: 44

– شرایط اختصاصی مربوط به مصارف حانگی وعادی و آزاد 44

– شرایط اختصاصی مربوط به مصارف عمومی عادی و آزاد 44

– شرایط اختصاصی مربوط به مصارف پمپاژ آب كشاورزی عادی و آزاد 45

– شرایط اختصاصی مربوط به مصارف تولید ( صنعت . معدن ) عادی و آزاد 45

– شرایط اختصاصی مربوط به تعرفه شماره 5 (سایر مصارف ) 46

– شرایط عمومی تعرفه های برق 46

فصل هفتم – پشتیبانی

– مرحله ی نگهداری سیستم و BACKUP گیری 51

– سیستم امنیتی اداره 51

– دلایل خرابی های برق مناطق 52

– نحوه ی صدور فیش های برق 53

جور و بیدادی که در حق

شایسته ترین نوع بشر

صورت گیرد

در حق تمامی بشریت

صورت گرفته است

(ویکتور هو گو)

مقدمه :

حضور کارکنان صنعت برق کشور در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی یکی از ویژگیهای بارز این

کارکنان سختکوش وصمیمی است.

هم اکنون که 28 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ما می گذرد با

بازخوانی نقش ایثارگران صنعت برق وتمامی کارکنانی که در 28 سال پیش در

پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از سنگرهای تولید این صنعت سهیم بوده اند تاثیر تلاشهای این عزیزان در توفیقات صنعت برق آشکارتر و بارز تر می شود

.در دوران پیروزی انقلاب اسلامی کارکنان صنعت برق کشور همگام با تمامی مردم ایران در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی سهیم بوده و در روند پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) حضور پر ثمر داشته تا جایی که تعدادی از این عزیزان در راه پیروزی انقلاب اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

با آغاز جنگ تحمیلی کارکنان صنعت برق بار دیگر عزم و اراده خود را در دفاع از ارزشها و آرمانهای والای انقلاب اسلامی ایران نشان دادند.

بطوریکه شماری از همکاران با حضور در جبهه های جنگ به دفاع از انقلاب اسلامی و سرزمین اسلامی ایران پرداختند و جان خود را در این راه مقدس نثار کردند و یا در راه خدمت به مردم و تا مین برق در شرایط سخت جنگی در محل کار خود در نیروگاههای و یا ایستگاههای برق بر اثر حملات دشمن بعثی به شهادت رسیدند و مایه افتخار ربای این صنعت شدند.

همانگونه که مدیر عامل شرکت توانیر گفته است کارکنان صنعت برق کشور در همان سالهای نخستین پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران جنگ تحمیلی و پس از آن ضمن حضور پر رنگ در صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی برای فایق آمدن بر مشکلات این صنعت در تامین برق مورد نیاز مردم تلاشها و کوششهای سرشاری داشته اند.

رشد قابل توجه تولید برق نیرو گاهی و افزایش خطوط انتقال و فوق توزیع و… از مواردی است که نشان دهنده تلاش و پویایی و حرکات گسترده و بنیادی کارکنان صنعت برق کشور برای دستیابی به شاخص های رشد و توسعه است.

در این بیان تدوین برنامه های بنیادی در زمینه توسعه فن آوری در صنعت برق و ارتقای سطح بهرهوری و ساخت انواع تجهیزات بخشهای تولید و انتقال و توزیع و فوق توزیع و… از دیگر فعالیتهای بنیادی است که در صنعت برق کشور اجرا و پیاده شده است .

توسعه فضای رقابتی و ایجاد بازار برق و توجه به بحث مدیریت مصرف برق و…

از دیگر مواردی است که طی سالهای اخیر فعالیتهای بنیادی زیادی در مورد آنها صورت گرفته است.

توجه به امر تحقیقات و پژوهش و کاربردی کردن آنها از دیگر مواردی است که در صنعت برق کشور به آن توجه شده است و …

بی شک دستاوردهای صنعت برق پس پیروزی انقلاب اسلامی که در سایه تلاش مستمر کارکنان آن حاصل شده است بسیار بیشتر از این موارد است که در اینجا تنها به بخشی از آن اشاره شد.

تاریخچه برق در شهرستان ابهر

اولین نیروگاه ابهر در سال 1328 توسط بخش خصوصی تاسیس گردید و پس از بیست سال با داشتن 6 دستگاه دیزل ژنراتور به قدرتهای 200- 160- 20 – و75*3 کیلو ولت در سال 1348 تحویل برق تهران شده و به شبکه سراسری وصل گردید که از طریق برق تاکستان تا ابهر – خرمدره احداث گردیده بود با پیک بار 50آمپر به شبکه سراسری پیوست و در سال 1354 پست 63 کیلو ابهر – خرمدره با ظرفیت 15*2 مگا ولت آمپر و چهار فیدر خروجی و پیک بار 5/4

مگا وات مورد بهره برداری قرار گرفته که با عنایت به توسعه شرکت های صنعتی در این شهرستان و همت و تلاش والای مدیریت محترم عامل شرکت برق منطقه ای زنجان در سال 1375 پست 230 کیلو ولت ابهر مورد بهره برداری قرار گرفت که در حال حاضر تامین برق شهرستانهای ابهر و خرمدره از پستهای ابهر – هیدج – سلطانیه و ابهر 3 با 27 دستگاه فید 20 کیلو ولت و پیک بار 50 مگا ولت با ولتاژ مطمئن انجام می پذیرد.

اینک امور برق ابهر در سالهای اخیر موفقیتهای را کسب کرده است که در ذیل به چند مورد از آنها اشاره می کنیم …

خلاصه عملکرد امور برق ابهر در سال 81

1- احداث پست هوائی عمومی و اختصاصی 34 دستگاه .

2- احداث شبکه فشار متوسط 24000 متر.

3- احداث شبکه فشار ضعیف 4529 متر.

4- فروش انشعاب به مشترکین عادی و سنگین 872 فقره.

5- نصب چراغ خیابانی 250 وات 472 دستگاه .

6- اصلاح و بهینه سازی خطوط 20 کیلو ولت و فشار ضعیف 65 کیلو متر.

7- اصلاح و بهینه سازی پست عمومی و اختصاصی 14 دستگاه.

8- تعویض چراغ های مستعمل روستائی به تعداد 650 دستگاه .

9- نصب 8 دستگاه سکسیونر هوائی قابل قطع و وصل زیر بار جهت انجام مانور و جلوگیری از تلفات انرژی .

10 – تامین برق 17 حلقه چاه کشاورزی .

11- نصب خازن در شبکه های فشار ضعیف جهت بهبود ضریب توان 132 دستگاه.

انرژی تو زیع نشده در سال 81

با عنایت به اینکه نرخ استاندارد انرژی توزیع نشده طبق قوانین توانیر یک در هزار و متوسط خاموشی هر مشترک در روز 2 دقیقه می باشد به لطف خداوند متعال و تلاش شبانه روزی کارکنان این امور نرخ انرژی توزیع نشده 52/0 در هزار و متوسط خاموشی هر مشترک حدود یک دقیقه در روز می باشد.

خرید فروش انرژی در سال 81

کل انرژی خریداری شده توسط شرکت 1387724661 مگا وات بوده و از این میزان 293000000 مگا وات به این امور اختصاص یافته که بیشترین آن در بخش صنعت می باشد و حدوداً همه ماهه یک چهارم انرژی خریداری شده توسط شرکت در این امور به فروش می رود .

اهم فعالیتهای انجام گرفته تا آخر سال 1382

1- تامین روشنائی بلوار میدان زید الکبیر تا بلوار بهشت کبری بطول 1712 متر و نصب 2 دستگاه پست هوائی با اعتباری بالغ بر 3700000000 ریال .

2- تامین روشنائی انتهای بلوار بسیج ابهر بطول 639 متر و با نصب یک دستگاه پست هوائی با اعتباری بالغ بر 150000000 ریال .

3- احداث شبکه 20 کیلو ولت بطول 5000 متر جهت تعدیل بار خروجی چمرود واقع در بخش سلطانیه با اعتباری بالغ بر 475000000 ریال .

4- فروش انشعاب 700 فقره .

5- انجام کامل پروژه مکانیزاسیون تاسیسات شهر ابهر در جهت بهینه سازی خدمات و تاسیسات و تسریع در اصلاح نقاط ضعف آنها و سرویس دهی مطلوب به مشترکین .

6- برگزاری سمینارها در زمینه مدیریت مصرف برق و استفاده از لامپ های کم مصرف و توزیع بین مشترکین .

تاریخچه ی کامپیوتری اداره ی برق ابهر

سیستم برق ابهر در سال 1370 بصورت کامپیوتری در آمد و در واقع یک تکنولوژی و نوع آوری در سیستم برق صورت گرفت که توسط این تکنولوژی کارها خیلی سریعتر و مطمئن تر از قبل صورت می گرفت و تمام سلسله مراتب اداره از مدیران عالی سازمان گرفته تا مدیران میانی ومدیران عملیاتی و اجرائی و بالاخره پرسنل ها می توانستند به راحتی و از راه دور بدون نیاز به رفت آمد اطلاعات را مبادله کنند . که کم کم با پیشرفت سریع این تکنولوژی

امکان ارتباط با مرکز استان و حتی شهرهای دور صورت گرفت و از عمده معایب این تکنولوژی در اوایل عمر خویش این بود که سیستم امنی برای پشتیبانی این تکنولوژی وجود نداشت و backup گیری از اطلاعات بدین گونه صورت می گرفت که اطلاعات بر روی فلاپی دیسک ذخیره می شد. ولی با پیشرفت سریع این تکنولوژی backup گیری بصورت اتومات و روزانه از طرف خود اداره ی برق صورت می گیرد که این روش گیری backup خیلی مطمئن تر از گذشته می باشد سیستم گیری و ایجاد نسخه ی پشتیبان از اطلاعات باعث شد که همه ی کارکنان و مردم به این تکنولوژی اعتماد کنند .

در این تکنولوژی امکان اشتباه پرسنل لدلره خیلی کاهش پیدا کرد و کارهای مشترکین خیلی سریع انجام میگرفت به عنوان مثال فیش ها ی برق به موقع صادر می شد که قبل از اینکه سیستم اداره کامپیوتری شود صدور این فیشها به بیش از یک ماه بطول میانجامید ولی هم اکنون با گسترش این تکنولوژی صدور فیش های برق مشترکین در کمتر از 5 روز صورت می گیرد .

تشریح چارت سازمانی اداره ی برق ابهر

همانطور كه در نمودار صفحه قبل مشاهده میكنید . ریاست اداره در بالاترین سطح از سطوح مدیریت قرار گرفته كه این شطح از مدیریت به مدیریت عالی معروف است كه رئیس این بخش به كل عملیاتی كه در اداره انجام می شود نظارت دارد و وظیفه این بخش هماهنگی بین تمام واحد ها ی اداره می باشد و كار های نظیر برنامه ریزی ،‌كنترل ،‌هماهنگی و سازماندهی را انجام می دهد این بخش خودش دارایس مدیرانی است كه به 5 دسته تقسیم می شوند كه به اصطلاح به این بخش از مدیریت ، مدیریت میانی اداره می گویند كه شامل :

1. رئیس اداره طرح و نظارت
2. رئیس اداره بهره برداری
3. رئیس اصلاح و سرویس و نگهداری
4. رئیس خدمات مشتركین

می باشد كه وظیفه این سطح از مدیریت بیشتر به عملی كردن دستورات مافوق توسط مادون خود را دارند و مستقیما به مافوق خود گزارش می دهند و بیشتر ،‌این مدیران در جلسات و برنامه های اداره شركت می كنند كه هر بخش جداگانه برای خود زیر شاخه هایی دارد كه در زیر شاخه های این بخش ها مدیران عملیاتی و اجرایی و در نهایت پرسنل اداره فعالیت می كنند . نحوه دستور گرفتن آنها بدین صورت است كه فقط از مدیریت بخش خود دستور می گیرند و یا به آنها گزارش می دهند. كه ما در ادامه به توضیح هر یك از این بخش ها و سلسله مراتب می پردازیم.

قسمت اول: رئیس اداره طرح و نظارت

وظیفه این بخش از مدیریت، نظارت بر كروكی ها و نقشه هایی كه برای اجرای پروژه كشیده می شود، می باشد. یعنی طرح هایی كه برای كشیدن برق مناطق رسم می شود ابتد باید رئیس اداره طرح و نظارت آن را تایید كند كه پس از تایید این طرح توسط تكنسین طرح و بررسی و بعد از اینكه اجرای این طرح امكان پذیر شد آن گاه دستور اجرای این طرح توسط تكنسین مسئول پروژه آغاز می شود كه تكنسین پروژه توسط افراد خود یا به عبارت دیگر توسط پیمانكاران خود این طرح یا پروژه را در یك زمان معین آغاز و در یك زمان معین به پایان می رسانند كه در طول این زمان تكنسین طرح همچنان بر پروژه نظارت دارد تا طرح با موفقیت پیاده شود و سپس گزارشی برای پایان كار به ریس اداره طرح و نظارت یك گزارشی برای اتمام كار به ریاست داده می شود كه در نهایت پس از امضا و تائید ریاست،‌پرونده این طرح به بایگانی انتقال می یابد . البته لازم به ذكر است اداره ی مالی و اداری تعیین می شود و سپس به اداره طرح و نظارت واگذار می شود.

قسمت دوم : رئیس اداره مالی و اداری

وظیفه تامین هزینه برای اجرای پروژه را بر عهده دارد و همچنین كنترل وسایلی كه برای اجرای پروژه استفاده می شود را نیز بر عهده دارد تا با انجام كارهای لازم برای اجرای پروژه ، تمام بخش های زیرین خود را به روز كند.

قسمت سوم : رئیس اداره بهره برداری

این قسمت از اداره مسئول خدمات رسانی به افراد و مشتركین را دارند . و بیشتر با كار های شهری سر و كار دارند و بدین صورت كه مثلا اگر برق یك بخش از منطقه ی شهر قطع شود مسئول بررسی این مشكلا بر عهده این قسمت از اداره است كه اداره بهره برداری خود دارای زیر شاخه هایی می باشد كه آنها را توضیح می دهیم.

الف) تكنسین تعمیرات روشنایی – مسئول به روز كردن چراغ ها و سیستم روشنایی یك منطقه یا شهر ر ا بر عهده دارد كه با مادون خود یعنی استاد كار روشنایی در تماس است و دستورات را از اداره ی بهره برداری گرفته و پس از بررسی موضوع ، با هماهنگی استاد كار به منطقه ی مورد نظر برای تعییرات مراجعه می كنند.

ب) استاد كار روشنایی – مستقیما از تكنسین تعمیرات روشنایی دستور می كیرد و رئیس كارهای تعمیراتی می باشد و استاد كار با پیمانكاران كار می كند .

پ) شیفت – این قسمت برای تعمیرات برون شهری می باشد، مثلا روستا هایی كه مشكل برق دارند كه رفع این مشكلات توسط 3 شیفت متفاوت كه در 24 ساعت به طور شبانه روزی كار می كنند صورت می گیرد بدین صورت كه ابتدا مسئول شیفت خبر خرابی برق منطقه ها را به استاد كار شیفت خود می دهد و استاد كار شیفت به همرا زیر دست خود یعنی كارگر برق كار به محل مورد نظر مراجعه كرده و مشكل برق آن روستا یا بخش را بر طرف می كنند.

قابل ذكر است كه این قسمت ها یعنی مسئول شیفت و استاد كار شیفت و كارگر برق كار كه هر كدام دارای 3 نفر پرسنل است كه به صورت شیفتی كار می كنند .

قسمت 4 :‌رئیس اصلاح و سرویس و نگهداری

این قسمت از اداره نیز كاری را كه اداره بهره برداری انجام می دهد را انجام می دهد فقط با این تفاوت كه تعمیرات در محدوده ی شركت ها و كار گاه ها و منازل مشتركین است . كه در توضیح این قسمت باید بگوییم كه رئیس اصلاح و سرویس طی زمانی برای بررسی و كنترل لوازم اندازه گیری برق نامه ای را از ریاست دریافت می كند كه مثلا از 3 خرداد تا 3 مرداد لوازم اندازه گیری برق منازل كنترل و بررسی می شود كه رئیس اصلاح و سرویس و نگهداری و اجرای طرح این پروژه ، وظیفه را به استاد كار اصلاح می دهد كه استاد كار اصلا ح و سرویس طبق اطلاعیه ی صادر شده كار را به استاد كار كنترل لوازم اندازه گیری (كنتور ) واگذار می كند. و سپس استاد كار توسط تكنسین كنترل اجرای پروژه را آغاز می كنند ك بعد از اتمام پروژه و پایان كنترل لوازم ، گزارشی برای اتمام به مراحل بالاتر طبق روند عادی داده می شود و كار پایان می یابد.

قسمت 5 : رئیس خدمات مشتركین

این قسمت از اداره بیشتر با مشتركین خانگی سرو كار دارند و بیشتر برای رفع نیازها و احتیاجات مشتركین اعمال وظیفه می كند. بدین صورت كه در قسمت قبول مشترك ، كنتور هایی به مشتركین واگذار می شود كه مشتركین از قبل درخواست كرده اند.

مسئول اصلاحات و تشخیص برای بررسی فیش های مشتركین انجام وظیفه می كنند بدین صورت كسانی كه نسبت به فیش خود اعتراض دارند به این قسمت مراجعه می كنند . كه مسئول اصطلاحات و تشخیص برای بررسی موضوع با مسئول انشعابات همكاری لازم را انجام می دهد تا تعرفه انشعاب مورد نظر مشخص شود و مشخص شود كه در چه زمانی كنتور فروخته شه و در چه تاریخی up date ‌شده تا از لحاظ خرابی لوازم برق خانگی نیز بررسی شود و بعد از رفع این مشكل مسئول وصول مطالبات كارهای لازم را برای گرفتن هزینه ی رفع مشكل از مشتركین به طور غیر مستقیم دریافت می كند (دادن فاكتور هزینه و سپس واریز هزینه به بانك توسط مشترك مورد نظر)

شرایط اختصاصی تعرفه های برق:

شرایط اختصاصی مربوط به مصارف حانگی وعادی و آزاد:

1. در ماههای تیر،‌مرداد و شهریور به بهای برق مصرفی مشتركین آزاد 20 درصد افزوده می شود.
2. بهای برق آن دسته از مشتركین جانباز50 د رصد و بیشتر (بر اساس فهرست وزارت نیرو) كه مصرف ماهیانه آنها 80 كیلو وات ساعت و كمتر است. بخشوده می باشد. مبلغ 6505 ریال از بهای برق مشتركین جانباز بالای 50 درصد و بیشتر كه مصرف ماهیانه آنها بیش از 80 كیلو وات ساعت است، كسر می گردد.
3. به تشخیص هیئت مدیره شركت می توان برای خانوارهایی كه در یك واحد مسكونی زندگی می كنند كد خانوار به شرح زیر در نظر گرفت :

2 / (تعداد خانوار ساكن در یك واحد مسكونی )= كد خانوار

كد خانوار= ( مصرف ماهیانه قرائت شده) = مصرف ماهیانه مبنای صورتحساب

حداكثر كد خانوار برابر 5 می باشد.

4. در مورد مشتركینی كه لوازم اندازه گیری دو زمانه دارند مصارف در ساعات اوج بار با ضریب 0.6 نسبت به نرخهای ساعات اوج بار و مصارف سایر ساعات با نرخ ساعات میان باری محاساه می گردد.
5. حداكثر بهای هر كیلو وات ساعات انرژی انشعاب های عادی در اوقات میان باری،‌ و كم باری در ما هخای گرم در مناطق گرمسیری به ترتیب 430و 1075و 107 ریال و در سایر ایام سال این مناطق و كلیه ایام سال در سایر مناطق به ترتیب 468و 1170و 117 ریال می باشد.
6. حداقل بهای برق ماهبانه تعرفه های عادی انشعابهای تك فاز 3398 ریال و برای انشعب های سه فاز تا 50 آمپر 19774 ریال و برای مشتركین آزاد 35332 ریال می باشد.
7. بهای برق انشعابهای با قدرت كمتر از 30 كیلو وات صرفا برابر با بهای انرژی و انشعابهای با قدرت 30 كیلو وات و بالاتر برابر بهای انرژی بعلاوه بهای قدرت (دیماند) می باشد.

شرایط اختصاصی مربوط به مصارف عمومی عادی و آزاد:

1. در ماههای تیر ،‌مرداد ، وشهریور به بهای برق مصرفی مشتركین 20 درصد افزوده می شود. مشتركین پمپاژ و تصفیه خانه های آب مشروب شهری و روستایی،‌تصفیه خانه ها و شبكه های جمع آوری فاضلاب و چاههای آب زهكشی وابسته به سازمانهای آب و فاضلاب در حالت انشعاب عادی مشمول افزایش بهای برق در ماههای اوج با نمی شود.
2. در مورد مشتركینی كه لوازم اندازه گیری دو زمانه دارند، مصارف ساعات اوج بار و مصارف سایر ساعات با نرخ ساعات میان باری محاسبه كی گردد.
3. حداكثر بهای هر كیلو وات ساعت انرژی انشعاب های با قدرت كمتر از 30 كیلو وات در اوقات میان باری ، اوج بار و كم باری برای مشتركین عادی از كد تعرفه 1 – 2 به ترتیب 575 ،‌1150 ،‌287 ریال می باشد.
4. در شهر های با جمعیت كمتر از یكصد هزار نفر ،‌ بهای برق مجموع بوستانها و میادین تا سقف یكصد میلیارد ریال برای كل كشور به عهده وزارت نیرو می باشد.
5. مشتركین مشمول تعرفه 6-2 با انشعابهای با قدرت كمتر از 30 كیلو وات می توانند تعرفه سایر مصارف را نیز انتخاب نمائید. تعرفه انتخاب شده تا پایان سال برای محاسبه بهای برق مصرفی مشترك تغییر نخواهد یافت.

شرایط اختصاصی مربوط به مصارف پمپاژ آب كشاورزی عادی و آزاد:

1. در ما ههای تیر ، مرداد و شهریور به هبهای برق مصرفی مشترکین 20 درصد افزوده می شود
2. در مورد مشترکینی که لولزم اندازه گیری دو زمانه دارند ، مصارف اوج با ر با ضریب 6/0 نسبت به نرخهای ساعات اوج بار و مصارف سایر ساعات با نرخ ساعات میان باری محاسبه می گردد.
3. حداقل بهای برق ماهیانه مشترکین با قدرت کمتر از 30 کیلو وات در مورد تعرفه های عادی انشعابهای تکفاز 5/5868 ریال و برای انشعاب های سه فاز تا 50 آمپر 19360 ریال برای مشترکین آزاد 77924 ریال می باشد.

شرایط اختصاصی مربوط به مصارف تولید ( صنعت . معدن ) عادی و آزاد :

1. به بهای برق مصرفی مشترکین در ماههای تیر و شهریور 15 درصد و در ماه مرداد 30 درصد افزوده می شود.

2. از کلیه مشترکین صنعتی دارای وسایل اندازه گیری دو زمانه ، بهای انرژی ساعات اوج بار با ضریب 55/0 نسبت به نرخهای ساعات اوج بار و مصارف سایر ساعات ، با نرخ ساعات میان باری محاسبه می گردد.

3. در روزهای جمعه بهای انرژی ساعات اوج بار در مورد اشتراکهای دارای وسیله ی اندازه گیری سه زمانه با ضریب 76/0 محاسبه می شود و در مورد اشتراکهای دارای وسیله اندازه گیری دو زمانه بهای انرژی ساعات اوج بار و کم باری معادل بهای انرژی ساعات میان باری می باشد .
4. بهای برق مصرفی آن دسته از مشترکین صنعتی که ضوابط مندرج در بند 3-36-4 آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق را رعایت نم نماید با ضریب 2/1 محاسبه و دریافت می گردد . در صورتی که میزان استفاده غیر صنعتی این دسته از مشترکین به بیش از 20 درصد برسد ، مطظابق ا بند 45-4 آیین نامه های تکمیلی تعرفه برق با ایشان رفتار خواهد شد .
5. بهای برق مصرفی مشترکین صنعتی در فاصله تمدید مجوزهای نامبرده شده در ماده 36-4 آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق حسب مورد با تعرفه صنعتی و اعمال با ضریب 2/1 محاسبه و دریافت خواهد شد .
6. بهای برق مصرفی کلیه تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی ، دفاتر خدمات مسافری و سایر تاسیسات مشابه در صورت ارائه مجوزهای لازم با توجه به قدرت انشعاب و ولتاژ تحویلی مشمول تعرفه 1-4 الی 4-4 می گردد .
7. حداقل بهای برق ماهیانه مشترکین با قدرت کمتر از 30 کیلو وات (3 فاز تا 50 آمپر )در مورد تعرفه های عادی و برای انشعاب های تک فاز 6397 ریال و برای انشعاب های 3 فاز تا 50 آمپر 21102 ریال و برای مشترکین آزاد 79666 ریال می باشد .
8. بهای برق مصرفی عادی در مناطق ویژه اقتصادی که بیش از 95 درصد مصرف آنها صنعتی است ، با رعایت بند 2-6 و 3-4 آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق با تعرفه تولید(صنعت و معدن) محاسبه خواهد شد .

شرایط اختصاصی مربوط به تعرفه شماره 5 (سایر مصارف ):

1. در ماههای تیر ،مرداد و شهریور به بهای برق مصرفی مشترکین 20 درصد افزوده می شود .
2. در مورد مشترکین که لوزم اندازه گیری دو زمانه دارند مصارف ساعات اوج بار با ضریب 9/0 نسبت به نرخ های ساعات اوج بار و مصارف سایر ساعات با نرخ ساعات میان باری محاسبه می گردد .
3. حداکثر بهای هر کیلو وات ساعت انرژی انشعاب های با قدرت کمتر از 30 کیلو وات در اوقات میان باری ، اوج بار و کم باری به ترتیب باری مشترکین عادی 575و1150و287 و برای مشترکین آزاد 591 و 1181 و 295 ریال می باشد .
4. حداقل بهای برق ماهیانه مشترکین با قدرت کمتر از 30 کیلو وات و در مورد تعرفه های عادی برای انشعاب های 8711 ریال می باشد و برای انشعاب های 3 فاز تا 50 آمپر 28750 ریال و برای مشترکین آزاد 95300 ریال می باشد .

✔️  بهترین کیفیت 💯 از 💯
✔️  پشتیبانی 24 ساعته
✔️  مناسب ترین قیمت

◀️  فروشگاه فایل سیدا

 

دانلود گزارش کاراموزی اداره برق قسمت خدمات مشتركین شهرستان ابهر