پاورپوینت وسواس احتکار 💯

پاورپوینت وسواس احتکار

 

وسواس احتکار ملاک های تشخیص وسواس ویژگی های تشخیصی وسواس

 

پاورپوینت وسواس احتکار

 پاورپوینت وسواس احتکار

دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل ppt
حجم فایل 693 کیلو بایت
تعداد صفحات 17
برای فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل
وسواس احتکار، اصطلاحی است که برای توضیح رفتارهای افراطی انبار کردن در انسان به کار می رود. این اختلال رفتاری شامل جمع آوری یا ناتوانی در دور انداختن اشیاء است.
اتاق هایی که تا سقف از اثاثیه، لوازم خانه، جعبه، کیسه های کالا، البسه و مواد دور ریختنی پر شده اند. به سختی میتوان یک تکه از دیوار یا کف اتاق را دید.
اینجا به وضوح در خطر آتش سوزی است و معمولا این شرایط سلامت افرادی که در آن زندگی می کنند را نیز به شدت تهدید می کند.
ملاک های تشخیص
A: اشکال دائم در دور انداختن یا دست کشیدن از اموال یا دل کندن از آنها علیرغم ارزش واقعی آنها.
B: دشواری و مشکل مربوط به نیاز خیالی برای ذخیره سازی اجناس و ناراحتی همراه با دور ریختن آنها .
C:اشکال در دور ریختن اموال به انباشتن اموال می انجامد که به محدود ساختن زندگی فعال فرد می گردد و به طور اساسی موجب صرف نظر کردن از مصرف آنها می شود. چناچه منطقه زندگی در هم ریخته نباشد ،بخاطر مداخلات فرد سومی (برای نمونه اعضای خانواده ، نظافت چی و یا منابع قدرت است.
D: ذخیره کردن موجب ناراحتی یا اختلال قابل ملاحظه بالینی در عملکرد اجتماعی، شغلی یا زمینه های مهم دیگر عملکرد می شود.
E: ذخیره کردن ناشی از بیماری جسمانی دیگر(مثل صدمه مغزی، نشانگان برادر-ویلی و……
F:ذخیره کردن با نشانه های اختلال روانی دیگر(مثل اختللال واسواس فکری-عملی، کاهش انرژی در اختلال افسردگی اساسی، و………..)بهتر توجیه نمی شود.
ویژگی های تشخیصی
A.اصطلاح مداوم شرایط زندگی موقتی که ممکن است به درهم ریختگی بیش از حد منجر شود، مثل به ارث بردن اموال. مشکل دور انداختن اموال که در ملاک A ثبت شده ، به هر نوع دور انداختن اشاره دارد، از جمله دور اندازی، فروختن، بخشیدن یا بازیافت. دلایل اصلی که برای این مشکل ذکر می شود، فایده یا ارزش زیبا شناسی اجناس یا دلبستگی عاطفی عمیق به اموال است. در مورد سرنوشت اموال خود احساس مسئولیت می کنند.اجناسی که عموما ذخیره می شوند عبارتند از روزنامه ها، مجله ها، لباس های کهنه، کیف ها، کتاب ها، نامه ها، لوازم دفتری، اما تقریبا جنسی می تواند ذخیره شود.
B.افراد مبتلا به اختلال ذخیره کردن عمدا اموال را ذخیره می کنند و وقتی با چشم انداز دور ریختن اموال روبرو می شوند، احساس ناراحتی می کنند.این ملاک تاکید می کند که ذخیره کردن اموال عمدی است،اختلال ذخیره کردن را از انواع دیگر آسیب روانی که با انباشتن منفعل اجناس یا فقدان ناراحتی هنگامی که اموال حذف می شند مشخص شده اند، متمایز می کند.
و…………..
فایل پاورپوینت 17 اسلاید

✔️  بهترین کیفیت 💯 از 💯
✔️  پشتیبانی 24 ساعته
✔️  مناسب ترین قیمت

◀️  فروشگاه فایل سیدا

 

دانلود پاورپوینت وسواس احتکار