معماری · دسامبر 25, 2023 0

پاورپوینت نقد بنای خانه لندن 💯

پاورپوینت نقد بنای خانه لندن

 

پاور پوینت نقد بنای خانه لندن

 

پاورپوینت نقد بنای خانه لندن

پاورپوینت نقد بنای خانه لندن

دسته بندی معماری
فرمت فایل ppt
حجم فایل 6.051 مگا بایت
تعداد صفحات 64
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

پاور پوینت نقد بنای خانه لندن

مقدمه:

تحلیل سازه و تأسیسات تالار شهر لندن

  • موضوعات مورد بررسی
  • 1. معرفی اجمالی
  • 2. بررسی پلان ها، سازه و تأسیسات
  • 3. تحلیل جنبه های اکولوژیک بنا

زمانی که تونی بلر در انگلستان بر سر کار آمد گفت: «این دولت نماینده بازگشت به مدرنیسم است.» او از جامعه ای سخن می گفت که نگاهش رو به آینده است. بر اساس همین دیدگاه بحث ایجاد ساختمانی در لندن به عنوان شهرداری لندن مطرح گردید که نماد چنین تفکری باشد.
تالار شهر یا ((city hall) مکانی است برای کلیه امور اجتماعی شهر. این تالار در درجه نخست فضای استقرار انجمن ها و شوراهای شهر و سپس مرکزی برای گردهم آیی های عمومی و ارتباط و تعامل میان مردم در عرصه مسائل شهری است. نقش این فضا در دنیا گردهمآوری شهروندان و ترغیب آنها برای مشارکت در امور شهری است. تالار شهر متعلق به همه مردم شهر است و نماد معمارانه ای از دموکراسی است.

این بنا در جنوب رود تایمز واقع شده است. نورمن فاستر به همراه تیمی گسترده از مهندسین، سازه ی تخم مرغی شکلی طراحی کرد که شهرداری و شورای شهر لندن را در خود جای داده اند. ساخت این پروژه از سال 2000 شروع شد و تا سال 2002 ادامه یافت. از زمان شروع این پروژه آشکار بود که تیم طراحی و ساکنان آتی آن بر آنند تا ساختمانی پدید آورند که مثالی برای یک ساختمان با مصرف پایین انرژی باشد. مصرف انرژی در این بنا تا 75 درصد نسبت به ساختمان های مشابه کمتر است.

هندسه ساختمان بر اساس طرح دایره محاسبات را به میزان قابل توجهی ساده می کند. یک هسته بتن مسلح و چهارده ستون لوله فولادی، بار طبقات دایره ای شکل که قطر آنها در بعضی قسمت ها تا 45 متر می رسد را تحمل می کند.

ساختار فرم بیرونی :

فرم ساختمان و سازه باربر آن در تعاملی نزدیک میان مهندسان و معماران شکل گرفته است. ساختار شیب دار لازم برای رسیدن به فرم منحنی، سبب ایجاد درز هایی شیب دار می شدند. این درز ها نیروی افقی عظیمی تولید می کرد که مقاوم سازی ساختمان در مقابل آنها را الزامی می نمود.

با بررسی فرم های سازه ای متنوع، ستون های شیبدار به دلیل سهولت کاربرد، تطابق با ساختار و اقتصادی بودن انتخاب شدند. در اجرای سازه از ستون های لوله ای فولادی استفاده شده که طبقات را به صورت مستقیم به یکدیگر متصل کرده و در فضای داخلی ساختار هر طبقه پیچ می خورند. در طراحی سازه، استفاده از شبکه ای از تیر های فلزی متصل به هسته بتنی مرکزی که نیرو های افقی را تحمل می کند برای محار بندی ستون ها ضروری بود.

هسته مرکزی :

زیر بنای کلی ساختمان حدود 1750 متر مربع می باشد. طبقات تقریبا مدور بالای سطح زمین با قطر 16 تا 25 متر سطح اشغالی حدود 470 متر مربع دارند. در طبقات پایین بخش اعظم طبقات در جلوی اسکلت مرکزی و در طبقات بالا بیشترین بخش در پشت هسته قرار دارد. طبقه زیر زمین از جنس بتن مسلح تا زیر میدانی در نزدیکی ساختمان گسترش می یابد.

از آنجا که نیروی افقی ناشی از هندسه حجم، پنج برابر باد است، بخش اعظم طراحی هسته در جهت پایداری آن در برابر نیروی افقی ناش از هدسه طرح انجام شده و طراحی پوشش فلزی، تاسیسات و آسانسور ها که نسبت به جابجایی های افقی حساس هستند،به گونه ای است که این جابجایی ها را تقلیل دهد.

اسکلت فولادی سازه:

سیستم سازه طراحی شده برای تالار شهر لندن ، یک اسکلت فو لادی یازده طبقه با ستون های مدور و تو خالی به قطر 500 میلیمتر است که در هر طبقه به یکدیگر مفصل شده اند. تیر های فولادی با ضخامت 675 میلیمتر در ترکیب با دال های 175 میلیمتری عمل می کنند. هسته ی مرکزی از بتن مسلح با دیواره ای به ضخامت 300 میلیمتر در برابر نیروی باد و نیروی افقی ناشی از هنذسه بنا مقاومت می کند. فونداسیون هسته بر روی 80 شمع به قطر یک متر بنا شده است که به عمق 20 متر در خاک فرو رفته اند. به منظور به حداقل رساندن نشست های مرتبط شمع های هسته و ستون های محیطی، این ستون ها را بر روی فونداسیونی کم عمق بنا کرده اند. بتن های مفصل دار در محل مفصل شدن با تیر های کف تغییر جهت داده و نیروی افقی ایجاد می کنند که نقش تعیین کننده ای در طراحی ساختمان دارد………………….

✔️  بهترین کیفیت 💯 از 💯
✔️  پشتیبانی 24 ساعته
✔️  مناسب ترین قیمت

◀️  فروشگاه فایل سیدا

 

دانلود پاورپوینت نقد بنای خانه لندن