معماری · دسامبر 25, 2023 0

پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی 💯

پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی

 

پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی

 

پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی

پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی

دسته بندی معماری
فرمت فایل ppt
حجم فایل 14.43 مگا بایت
تعداد صفحات 65
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی

پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتنی 65اسلاید

کرومیت –کمپوزیت-متال دک – کوبیاکس

سقف

یكی از اجزای اصلی تشكیل‌دهنده انواع ساختمان‌ها، سقفهای بتنی هستند كه نقش اساسی آنها انتقال نیـروهای قائم و افقی ناشی از وزن مـرده سقف و نیروهای باد و زلزله به تیرها و ستونها و دیوارهای بابر است.

مقدمه

سیستم سقف کُرمیت از تیرچه‌های فولادی با جان باز در ترکیب با بتن استفاده می‌شود. در ساخت تیرچه‌های مذکور از یک تسمه، در بال تحتانی و نیز یک میلگرد خم شده در جان استفاده می‌شود. برای پرکردن فضای خالی بین تیرچه‌ها از قالب‌های ثابت مانند بلوک‌های سیمانی، پلی استایرن، طاق ضربی، قالب‌های موقت فولادی (کامپوزیت ) و یا هر پرکننده سبک استفاده می‌شود. فواصل تیرچه‌ها بسته به نوع قالب از 73 سانتی تا 100 سانتی متر متغیراست، روی سقف نیز با 4 الی 10 سانتی متر بتن پوشانده می‌شود.

تیرچه‌ها از نوع خود ایستا بوده و به همین علت هیچ نوع شمع بندی در زیر سقف مورد نیاز نمی‌باشد و تیرچه‌ها به نحوی طراحی می‌شوند که بتوانند وزن بتن خیس، قالب‌ها و عوامل اجرایی سقف را به تنهایی تحمل کنند.

پس ازاین که بتن به 75% مقاومت مشخصه خود می‌رسد، تیرچه‌های فولادی با بتن به صورت یک مقطع مختلط وارد عمل شده و بارهای مرده و زنده سقف را تحمل می‌کنند

تاریخچه

این سقف در سال 1362، توسط آقای مهندس محمد جعفر كرمی، ‌ثبت اختراع شده و در سال 1375، آئین نامه جزئیات اجرایی سقف كرمیت توسط ایشان منتشر شده است، علاوه برآن بروشورها و كاتالوگ‌های فنی و تبلیغاتی مختلفی دراین زمینه، توسط شركت كرومیت پارس به چاپ رسیده است. و سرانجام در سال 1381، نشریه شماره 151 سازمان مدیریت وبرنامه ریزی كشور، تحت عنوان «راهنمای طراحی و اجرای سقف تیرچه‌های فولادی با جان باز در تركیب با بتن» منتشر شده است، تا حداقل ضوابط و معیارهای لازم برای طراحی و اجرای این گونه سقف‌های خود ایستا را بیان نماید

اجزای تشکیل دهنده سقف کرومیت :

) تیرچه فولادی با جان باز

2) بلوك

3) میلگرد افت وحرارت

4) كلاف عرضی

5) بتن پوششی در جا

✔️  بهترین کیفیت 💯 از 💯
✔️  پشتیبانی 24 ساعته
✔️  مناسب ترین قیمت

◀️  فروشگاه فایل سیدا

 

دانلود پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی