فنی و مهندسی · دسامبر 25, 2023 0

تحقیق بررسی عایق های صوتی و حرارتی 💯

تحقیق بررسی عایق های صوتی و حرارتی

 

تحقیق بررسی عایق های صوتی و حرارتی در 17 صفحه ورد قابل ویرایش

 

تحقیق بررسی عایق های صوتی و حرارتی

تحقیق بررسی عایق های صوتی و حرارتی

دسته بندی فنی و مهندسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 11 کیلو بایت
تعداد صفحات 17
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

تحقیق بررسی عایق های صوتی و حرارتی در 17 صفحه ورد قابل ویرایش

مقدمه
شركت تارابگین

از آنجایی كه نگرش صحیح به مباحث انرژی و بهره گیری مفید از آن امروز ذهن صنعتگران را به خود مشغول نموده به جرات می توان بیان كرد كه عایق و به طور جامع صنایع تولید كننده عایق توانسته است تا حد بسیاری در نیل به این هدف روششن یاریگر مجموعه صنعت كشور باشند .

امروز یكی از مهمترین و بارزترین صنایعی چون پالایشگاهها ، نیروگاهها ، كارخانه های تولید سیمان ، پتروشیمیها ، صنایع خودرو سازی ، ساختمان و تاسیسات خانگی مبحث عایق بوده كه با استفاده از آن می توان فرایند اتلاف انرژی را كنترل كرد .

شركت تارابگین با هدف بازیافت سرباره حاصل از كوره بلند ذوب آهن اصفهان و همچنین تامین بخشی از نیازهای این مجموعه توسط شركت معتر اتریشی VOEST- ALPINE در منطقه صنعتی ذوب آهن در قطعه زمینی با مساحت چهل هزار متر مربع احداث گردید كه پس از نصب ماشین آلات و اموزش پرسنلدر كشور اتریش رسماً از سال 1357 به بهره برداری رسید .

این مجموعه از بدو سرمایه گذاری تا سال 1373 تحت پوشش شركت ملی فولاد بوده كه از ان سال در راستای سیاست خصوصی سازی دولت محترم به شركت تكادو كه خود از طلایه داران و پیشروان این جریان بوده واگذار گردید . از آن زمان تا به امروز توانسته ایم توجه كارخانجات و شركت های داخلی و خارجی بسیاری را به خود جلب كنیم . نگرش كلی و اساسی ما بر تامین كمی و كیفی نیازمندیهای صنایع مختلف بوده كه در این راه تخصص و فن آوری را خدمت گرفته ایم .

در حال حاضر با مجموعه ای در حدود یكصدو بیست نوع محصول متنوع با هفت خانواده همگن در خدمت چرخهای صنعت و توسعه میهن عزیزما ایران هستیم .
سخنی از مدیر شركت تارابگین

شریاط اقتصادی در كشورمان ایجاب می نماید كه افزایش كارائی كل شركت افزایش قابلیت رقابت و تسخیر بازار به عنوان اهداف كلان در دستور كار مدیران قرار گیرد .

بنابراین شناخت بایدها و نبایدهای این دوران از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و دستیابی به یك بنگاه اقتصادی ایده آل كخ بتواند ضمن احترام و اعتقاد متقابل بین افراد كل شركت ، خود رهبری و مشاركت فراگیر را توسعه بخشد ، همانا توجه داشتن به :

– مشتری و ارضاء نیاز و كسب رضایتمندی او

– تهیه و تدوین آیین نامه ها و احرای استانداردها در جهت ارتقاء كیفیت تولید

– بهسازی مستمر و تمركز بر فرایندها به منظور خلق مزیتهای خاص

– بهینه كردن نقطه سربه سر با كاهش استراتژیك هزینه ها و تعیین قیمت تمام شده هدف

– تحویل به موقع و توجه به كار گروهی با استقرار نظام پیشنهادات .

– تقویت روحیه و احساس غرور بین همكاران با تشكیل هسته های تحول و تاثیر تصمیم سازیهای منتج از ان ، در تدوین استراتژی شركت می باشد كه به عنوان خط مشی در سر لوحه فعالیتهای شركت تارابگین قرار داشته و دنبال می شود .
سرباره

به منظور تولید آهن ابتدا سنگ معدن آهن كه شامل تركیبات اكسید آهن ، منگنز، كلسیم و سیلیكاتها می باشد . پس از حمل به كارخانه ذوب اهن طی مراحلی به صورت آگلومره در می آید . پس از شارژ آگلومره در كوره بلند آهك به ان اضافه می شود . همچنین در این مرحله كك هم اضافه شده كه نقش گرما زائی فرایند را دارد و عملیات اصلی كه همان احیاء آهن می باشد را انجام ی دهد .

پس از طی این پروسه در كوره بلند ، آهن ذوب شده از قسمت پایین كوره خارج شده و از قسمت بالای آن ذوب سرباره خارج می گردد . این ذوب در پاتیلهای 20 تنی به كارگاه سرباره منتقل شده و در وانهای مخصوصی كه تزریق جت آب دارد تبدیل به رسباره جامد می شود كه این سرباره جامد به عنوان مواد اولیه به شركت تارابگین حمل می گردد .

با توجه به نیازهای اساسی صنایع و مصرف كننده گان ، شركت تارابگین عایقهای حرارتی و صوتی خود را از سرباره كوره بلند ذوب آهن می نماید .

مزیت ویژه و اصلی تولیدات این شركت در مقایسه با دیگر عایقهای مشابه را می توان چنین عنوان نمود كه با عنایت به جریان صنعتی تولید سرباره در ذوب آهن به عنوان ماده اصلی عایقهای تارابگین دارای آنالیز شیمیایی نسبتاً ثابتی بوده كه خصوصیت ثبات در عناصر تشكیل دهنده باعث تولید محصولاتی با حداقل تغییرات شده است .

میلیمتر نیز قابل تولید است .
موارد مصرف

پانلهای پشم سرباره بدلیل داشتن استحكام مطلوب و قابلیتهای مختلف در صنعت و ساختمان كاربرد گسترده ای دارد . در ساختمان به عنوان عایق بین جدارها به منظور كاهش تلفات انرژی و در استودیوهای صدابرداری ، تونلهای مترو، دیوراسالنهای كنفرانس و فرودگاهها برای جذب صدا و جلوگیری از انتقال ارتعاشات مورد استفاده قرار می گیرند .

همچنین مجتمع های پتروشیمی ، پالایشگاهها ، نیروگاهها ، مراز صنعتی و ساختمان از عمده ترین مصرف كننده گان پانل ها هستند .

ایزوترم (عایق فله ای )

این نوع پشم فله مستقیماً از خط تولید گفته می شود و فاقد هر گونه عامل پیوندی است كه در كیست های 25 تا 35 كیلوگرمی به صورت رول ، فله و حلاجی شده بسته بندی می شود . وزن مخصوص ایزوترم 80 تا 100 كیلوگرم بر متر مكعب است .

محدوده دمای كاركرد :

مقاومت موثر ایزوترم در برابر حرارت تا 800 درجه سانتیگراد است .
موارد مصرف

پشم خام فله را می توان برای عایقكاری بین دو جدار دیوارهای ساختمان ، بین دربهای چوبی ، جدار دودكشها ، منبع اگزوز اتومبیل و دستگاههای صنعتی و برای پر كردن فضاهای فاقد شكل هندسی منظم مصرف كرد .

پشم خام حلاجی شده جایگزین مناسب و بی ضرر برای آزبست در تولید لنت ترمز می باشد .
رزین

از دیگر محصولات شركت تارابگین رزینهای پایه فنولیك می باشد كه در یك كارگاه با امكانات لازم تولید می شود . در حال حاضر 3 راكتور تولید رزین ، سیستمهای انتقال مواد اولیه به داخل راكتورها با اتوماسیون كامل و دقت بالا جهت اندازه گیری مواد اولیه ، آزمایشگاه شیمی جهت اندازه گیری اندیسهای مورد نظر در مواد اولیه و محصولهای تولید شده از امكانات این كارگاه می باشد .
انواع رزین

1- رزین جهت مصرف در تولید عایقهای حرراتی و صوتی به منظور شكل پذیری الیاف اولیه تولیدی در تولید محصولاتی مانند ایزوپایپ فنوپانل ، فتوفلت استفاده می شود .

پس از تزریق این رزین به الیاف به جهت ایجاد اتصال بین الیاف ، این محصولات در دمای 250 درجه سانتیگراد تحت عملیات پخت قرار می گیرد و محصولات را با فشردگی های مختلف ایجاد می نماید .

2- رزول

✔️  بهترین کیفیت 💯 از 💯
✔️  پشتیبانی 24 ساعته
✔️  مناسب ترین قیمت

◀️  فروشگاه فایل سیدا

 

دانلود تحقیق بررسی عایق های صوتی و حرارتی